“O MÜTHİŞ BİR KADIN”

Tele1 Tv’de yayınlanan, Prof. Dr. Emre Kongar ve Gazeteci Yazar Merdan Yanardağ’ın birlikte hazırlayıp sundukları proragramda Kongar, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e övgüler yağdırdı. Vatandaşların Başkan Çerçioğlu’nun hizmetlerini takdir ettiğini ifade eden Kongar, projelerinin dünyaya örnek olduğunu ifade etti.

Kongar, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem çerçioğlu’nu hiç tanımam en ufak bir dostluğun filan da yok. Bütün bu gidiş gelişlerinde filan hiç karşılaşmadım, el bile sıkışmadım, selamlaşmadık bile. Efendim o müthiş bir kadın. Yani Kuşadası’nın bütün dünyaya örnek olan 17- 20 kilometre uzunluğundaki yürüyüş yolunda damgasını görüyorsunuz kadının. Yani gerçekten onu kutluyorum” dedi.

ŞAPKA ÇIKARTAN BAŞKANLAR

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in faytonlari kaldırmasını örnek bir girişim olduğunu ifade eden Kongar, “Bir de tabii Kuşadası’nın yeni seçilen Belediye Başkanı Ömer Günel’in ilk icraatı faytonu yasaklamak oldu adamın.Yani insan bu gençlere gerçekten şapka çıkartıyor. Sadece mükemmel belediye hizmetleri yapmakla kalmıyor insana saygı hayvana saygı var burada. Özlem hanım da öyle. Bütün Aydın’ı Kuşadası’nı çok hakikaten ihya etmiş. Bir de hak ihlali var. Bir otel adını şimdi buradan söylemiyorum. Eskiden Sümerbank’ın Dinlenme Tesisi olan tatil köyünü özelleştirilmişler bunlar almışlar. Kumsalı kapatmış. Yürüyüş yolu geliyor oradan hop ordan sağa sehiriçine yönlendirilmiş. Ordada bir güvenlik kulübesi var. Ben yürüdüm geçtim geçen sene. Güvenlik görevlisi nereye gidiyorsunuz dedi. Ben sanane dedim. Kumsalı kapatmak anayasaya aykırı bunu yazdık çizdik. Bu iş Aydın valiliğinin, Kuşadası kaymakamlığının ve mal müdürlüğünün işi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir