Çerçioğlu’ndan baba Çelen’e müjdeli haber

Aydın’da kızı Ebru Çelen ile birlikte aynı hastanede lösemi tedavisi gören Yılmaz Çelen’in beklediği ilik bulundu. Baba Çelen’e müjdeyi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu verdi.

Bozdoğan ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki Ebru Çelen’e iki yıl önce lösemi teşhisi koyuldu. Hastalığın pençesinden 18 ay süren tedavi sonucunda kurtulan Çelen’in mutluluğu ise sadece 6 gün sürdü. Sağlığına kavuşmasının 6’ncı gününde Çelen, babası Yılmaz Çelen’in de aynı hastalığa yakalandığını öğrendi. Büyük bir şok yaşayan Çelen’in iki ay sonra hastalığı yeniden ortaya çıktı. Yeniden aynı hastalığa yakalanan Ebru Çelen, babası Yılmaz Çelen ile birlikte Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Kızı Ebru ile baba Yılmaz Çelen’in umutlu bekleyişi, gelen müjdeli haberle sevince dönüştü.

MÜJDEYİ ÇERÇİOĞLU PAYLAŞTI

Baba ve kızına donör bulunması için kök hücre bağışı kampanyası başlatan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, sosyal medya hesabından müjdeyi paylaştı. Çerçioğlu, “Sevgili Ebru’nun babası Yılmaz Çelen’e bulunan donörden kök hücre naklinin başlayacağı haberini sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. En yakın zamanda Ebru kızımız için de aynı güzel haberi vermek dileğiyle” diyerek Çelen ailesini sevindirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir